دانلود پاورپوینت موزه پل کلی Reviewed by Momizat on . دانلود پاورپوینت موزه پل کلی رنزو پیانو با ساخت موزه ۸۶ میلیون دلارى پل کلی در شهرى در اطراف پایتخت سوئیس آن را احیا کرد.این شهر زیر سلطه کوه‌هاى آلپ قرار دارد. دانلود پاورپوینت موزه پل کلی رنزو پیانو با ساخت موزه ۸۶ میلیون دلارى پل کلی در شهرى در اطراف پایتخت سوئیس آن را احیا کرد.این شهر زیر سلطه کوه‌هاى آلپ قرار دارد. Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » پاورپوینت » دانلود پاورپوینت موزه پل کلی

دانلود پاورپوینت موزه پل کلی

دانلود پاورپوینت موزه پل کلی

دانلود پاورپوینت موزه پل کلی

رنزو پیانو با ساخت موزه ۸۶ میلیون دلارى پل کلی در شهرى در اطراف پایتخت سوئیس آن را احیا کرد.این شهر زیر سلطه کوه‌هاى آلپ قرار دارد. معمارى این مرکز عجیب و محتاطانه است. این مرکز از سه تپه که با استیل درخشان ساخته شده، تشکیل یافته است و در آنها از سه عنصر کارهاى نیمه انتزاعى کلی، یعنى خط، فرم و رنگ استفاده کرده‌اند و اتفاقاً این مرکز در حدود ۱۰۰ یاردى جایى که کلی در آن دفن شده، قرار گرفته است.

پیانو سبک خاص خود را در معمارى دارد. او می‌گوید که طرح این مرکز را بدون الگوى خاصى کشیده است و به جاى آن به دیگر طرح‌هایش اجازه داده که آزادانه دخالت داشته باشند.
پیانو ۶۷ ساله چند روز قبل از بازگشایى عمومى مرکز گفت: «البته ما ساختمان پل کلی نمى‌سازیم اما مى توانیم شاعرانه به نقاشى‌هایش نگاه کنیم. در آثار او همیشه طبیعت وجود دارد: پرندگان، درختان، رنگ‌ها و شمال آفریقا.»

کلی در سال ۱۸۷۹ در برن به دنیا آمد و در سال ۱۹۴۰ در همانجا درگذشت. او هنرمند محبوب و بزرگى است. آثار او جزء گنجینه ملى هستند. او به اتفاق جاکومتى و تنگلى از بزرگترین هنرمندان قرن بیستم است. کلی هم مانند جاکومتى و تنگلى در اواخر دوره نوجوانى براى ساختن آینده‌اش، خانه‌اش را ترک کرد. او به مونیخ رفت و در آنجا در رشته هنر تحصیل کرد و از طریق موسیقى امرار معاش کرد. در سال ۱۹۰۶ با لیلى اشتومپف ازدواج کرد. در سال ۱۹۲۰ براى تدریس در هنرستان عظیم و با شکوه باوهاوس در وایمار و پس از آن دسائو دعوت شد. در سال ۱۹۳۰ او استاد آکادمى هنرهاى زیباى دوسلدورف شد که سه سال بعد از آن به خاطر روى کار آمدن نازى‌ها اخراج شد و پس از آن به برن بازگشت.

از آنجا که مادر کلی سوئیسى و پدرش آلمانى بود، طبق قوانین سوئیس ملیت او هم آلمانى شد. اما زمانى که جنگ جهانى دوم شروع شد، او عجولانه تقاضا کرد که ملیت سوئیسى او را بپذیرند، اما قبل از پذیرفته شدن تقاضایش درگذشت. در سال ۱۹۴۶ همسر کلی براى جلوگیرى از مصادره شدن آثار او به عنوان غرامت جنگى، ۴۰۰۰ اثر از این هنرمند را به سه تن از دوستان سوئیسى اش فروخت. آنها هم در همان سال «جامعه کلی» و مدتى پس از آن نهاد پل کلی را تشکیل دادند.

در سال ۱۹۴۹ فیلیکس کلی، پسر پل، از اسارت آزاد شد و به کشورش بازگشت و ارثیه خودش را طلب کرد که توانست ۱۴۵۰ تابلو را بازپس گیرد. در سال ۱۹۹۰ فیلیکس درگذشت و ۶۵۰ تابلو به همسرش لیوا و ۸۰۰ تابلوى دیگر به فرزند حاصل از ازدواج اولش، الکساندر رسید. الکساندر کلی، پیشنهاد ساخت موزه پل کلی را داد. و زمانى که این طرح مورد قبول واقع شد لیوا تابلوهایش را به آن مؤسسه اهدا کرد، اما الکساندر آنها را به صورت وام دائمى در اختیار آنجا گذاشت. سپس در سال ،۱۹۹۸ جراح ارتوپد مشهور و پولدار سوئیسى موریس.ا. مولر و همسرش مارتا قبول کردند که هزینه ساخت این موسسه را پرداخت کنند، اما به شرط آنکه آن را در زمین شونگرون در برن که آنها صاحبش هستند، بسازند. این موسسه از سه تپه تشکیل شده است. اولین آنها شامل مرکز اطلاعات، موزه کودکان و سالن کنسرت با ۳۰۰ صندلى است. دومین تپه دو طبقه‌اى است و براى مجموعه دائمى و نمایشگاه‌هاى موقت ساخته شده و سومین آنها براى امور ادارى و انبار در نظر گرفته شده.

طراحى گالرى متناسب با هنر کلی است. ۲۰۰ نقاشى و طراحى از کل آثار او انتخاب شده است که جزء مجموعه دائمى مؤسسه است. در بین این تابلوها آثار اولیه کلی، که هنوز در او میل شدید به آزمایش و تجربه‌گرایى به وجود نیامده بود هم وجود دارند. سال ۱۹۱۴ که او به تونس رفت، تأثیر زیادى بر آثارش گذاشت و این نقطه عطفى در زندگى او به حساب مى‌آید. در آن هنگام او تازه رنگ را کشف کرد و وقتى که به مونیخ بازگشت اعلام کرد: «من نباید براى به دست آوردن آن تلاش کنم. زیرا همیشه مرا تحت تأثیر قرار داده است. رنگ به وجود آورنده ساعات خوش است.من این را مى‌دانم. رنگ و من یکى هستیم، زیرا من نقاشم.»

او یافته‌هایش از این سفر را اولین بار با چیزى که به عنوان «نقاشى‌هاى مربعى» معروف شد، بیان کرد. آن اثر در حقیقت مربع‌ها، مثلث‌ها و نیم‌دایره‌هایى با رنگ‌هاى درخشان شمال آفریقا را در برداشت. بعد در سال ۱۹۲۰ زمانى که او در باوهاوس با دوستش کاندینسکى ملاقات کرد خط و اشکال هندسى نیز وارد آثارش شد و مانند همیشه، هر دوى آنها به عنوان استاد و محقق کهنه‌کار، سعى کردند آثار او را براى دیگران تفسیر کنند. کلی در جایى راجع به خط نوشت: «در یک حرکت اصلى، در اثر یک عامل، نقطه به حرکت در مى‌آید. از آنجا خط به وجود مى آید، که راه مى‌رود. یا مى توان گفت بى هدف حرکت مى‌کند.»

مرکز جدید علاوه بر جمع آورى بزرگترین مجموعه آثار کلی، قرار است چیزى به نام «تجربه کلی» برگزار کند. که در آن گروه آنسامبل تازه شکل گرفته پل کلی کنسرت‌هایى برگزار کند و تئاترهایى هم که دکورهایش آثار خاطره انگیز کلی هستند، اجرا شوند.

نام فایل:دانلود پاورپوینت موزه پل کلی

حجم فایل:۸٫۸۶MB

رمزفایل:www.arc-design.ir

رمزفایل پاورپوینت:www.arc-design.ir

journal_24x24فرمت فایل:PPT
documents_24x24تعداد فایل:۱فایل پاورپوینت

قیمت:رایگان دانلود کنید

باسلام خدمت شما همکاران گرامی برای دریافت لینک دانلود باید عضویت ویژه خریداری کنید.
برای خرید عضویت ویژه روی تصویر زیر کلیک کنید.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 673

یک دیدگاه

| ترجمه شده توسط وبسایت هیــگز | ذره ی خدا

بازگشت به بالا

ابزار وبمستر

تصویر ثابت

این سایت را حمایت می کنم
ابزار و قالب وبلاگبیست تولز

گوگل پلاس